Audyt kampanii Google Ads, czyli miej efekty pod kontrolą

Z Google Ads możesz zrobić przede wszystkim jedno: szybko i elastycznie dotrzeć do wielu potencjalnych klientów, a tym samym długofalowo zwiększyć sprzedaż. Aby to osiągnąć na stałe, ważne jest, aby Twoje konto Ads było prawidłowo skonfigurowane. Chętnie pomożemy Ci w obszarze optymalizacji Google Ads i w ramach naszego audytu podejmiemy wszystkie kroki od analizy Twojego istniejącego konta po sugestie usprawnień i wdrożenia nowych strategii.

Co to jest audyt Google Ads?

Audyt Google Ads opiera się na profesjonalnej ocenie stanu obecnego, dotychczasowych wyników konta oraz słabych punktów i możliwości poprawy pod względem wzrostu, wydajności i skalowania. Należy również uwzględnić oszacowanie nakładu i ustalenie priorytetów zaleceń dotyczących działań.

Dlaczego audyt kampanii Ads jest ważny?

Audyt kampanii Ads to ważny krok w celu zidentyfikowania słabych punktów w istniejących kampaniach i jeszcze lepszego wykorzystania potencjału reklamy w wyszukiwarkach. Oznacza to, że w dłuższej perspektywie możesz czerpać korzyści z pozytywnego trendu sprzedaży.

Ponieważ przeoczenie pewnych rzeczy przez osobę, która na co dzień pracuje z określonym kontem, jest całkiem normalne, zalecamy, aby zawsze powierzać analizę konta AdWords komuś z zewnątrz, na przykład agencji. Dzięki świeżym pomysłom można skuteczniej znaleźć słabe punkty.

Kilka konkretnych przykładów tego, co może się kryć za źle przeprowadzoną kampanią Google Ads:

  • Brak przemyślanego podziału budżetu na różne kampanie

Kampania zawiera budżet dzienny, którego w ogóle nie wykorzystuje? Druga kampania jest skuteczna i przydałoby się zwiększenie budżetu? Ważny punkt wyjścia do dokonywania konkretnych zmian w budżecie! 

  • Utracone wyświetlenia z powodu budżetu

Wyobraź sobie, że kampania działa dobrze i osiąga cele związane ze sprzedażą i ROI. Jednak ze względu na budżet brakuje wyświetleń. W takich przypadkach należy dokładnie sprawdzić, jaki budżet na kampanię byłby potrzebny, aby zrekompensować utracony zasięg.

  • Słowa kluczowe o niskiej skuteczności z dużą liczbą wyświetleń, ale bez konwersji

W takim przypadku należy przeanalizować, dlaczego słowa kluczowe nie są skuteczne i czy wskazane jest wykluczenie ich z kampanii. Takie słowa kluczowe niepotrzebnie „zjadają” budżet, który byłby dobry dla innych, skutecznych słów kluczowych. Ponadto obniżają współczynnik konwersji i współczynnik jakości kampanii.

Kiedy powinienem przeprowadzić audyt Google Ads?

Można sobie wyobrazić różne sytuacje, w których audyt jest konieczny lub przynajmniej użyteczny:

  1. Niezadowolenie z obecnej skuteczności kampanii
  2. Chęć pozyskania niezależnej opinii
  3. Przejęcie konta Google Ads od innej firmy
  4. Badanie konkurencję
  5. Doskonalenie procesu i prezentacja wyników kwartalnych