W optymalizacji pod kątem wyszukiwarek termin „budowanie linków” lub „budowanie linków” oznacza miarę optymalizacji poza stroną, która ma na celu uzyskanie linków zewnętrznych (tzw. “linków zwrotnych”) do Twojej witryny. Link building bardzo się zmienił na przestrzeni lat.

Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę na linkbuilding!

Dlaczego potrzebujesz linkbuildingu?

Linki zwrotne są nadal ważnym czynnikiem rankingowym dla robotów wyszukiwarek . Cały Internet składa się głównie z linków i linków. Linki zwrotne są ważne, aby strona internetowa mogła zostać znaleziona w Internecie. Linki są zatem interpretowane przez wyszukiwarki jako rekomendacje, które mogą wykorzystać do oceny adekwatności witryny do wybranego tematu.

Jeszcze kilka lat temu wystarczyło, aby Twoja strona była wpisana do różnych katalogów linków w Internecie. Zasadą było: ilość nad jakością. Jednak aktualizacja Google Penguin z 2012 roku na zawsze zmieniła budowanie linków. Google Penguin Update to filtr spamu, który stał się częścią podstawowego algorytmu Google. „Pingwin” Google określa jakość linków. Można to zmierzyć za pomocą różnych metryk.

Rodzaje budowania linków

Obecnie istnieje kilka różnych sposobów budowania linków do Twojej witryny. Obejmują one metody od white hat do black hat i są różnie oceniane przez roboty wyszukiwarek. Znaną metodą budowania linków jest tzw. zakup linków. Ta metoda „kupuje” linki na odpowiednich innych stronach internetowych. Jednak komentarze na forach i blogach, marketing artykułów, posty gości, kupowanie wygasłych domen, influencer marketing lub linki do katalogów internetowych mogą być również częścią Twojej własnej strategii budowania linków.

Zleć nam budowanie silnej pozycji Twojego biznesu opartego na linkach zewnętrznych.

Dobre linki to zwłaszcza te, których Twoja konkurencja jeszcze nie posiada. Ma to związek z faktem, że wyjątkowość i rzadkość linków są również rozpoznawane przez wyszukiwarki. Łańcuchy spedycyjne mogą sprawić, że rzeczywiście dobre łącze straci swój sok, a tym samym jego znaczenie. Zależy to od odpowiedniego kodu stanu. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć podgląd podczas tworzenia linków i od czasu do czasu sprawdzać linki, które zostały już ustawione. Różne narzędzia, takie jak Ahrefs, Majestic lub LinkResearchTools, mogą mieć działanie wspierające. Narzędzia te można wykorzystać do śledzenia wzrostu linków witryny i dostawców linków.