Pozycjonowanie stron internetowych, czyli bądź pierwszy na szczycie

Dobra pozycja w wynikach wyszukiwania Google nie pojawia się z dnia na dzień, a dopiero z czasem. Powinieneś mądrze wykorzystać ten czas i aktywnie inwestować w pozycjonowanie (SEO) swojej witryny. W przeciwnym razie będziesz miał piękną stronę internetową, która jednak nie będzie się dalej rozwijać i zniknie w nirwanie Google w perspektywie średnioterminowej.

Można jednak założyć, że swoją obecnością w sieci realizujesz inne cele. Nie rezygnuj więc z całego potencjału i zasięgu działania, jaki oferuje Ci Twoja firmowa strona internetowa. Pracuj nad stroną główną swojej firmy i utrzymuj ją z naszą pomocą.

Pozycjonowanie, czyli na miłość Google trzeba ciężko pracować

Z Google jest jednak prawie jak w prawdziwym życiu: nic nie bierze się z niczego. Twoja strona internetowa jest oczywiście niezbędnym warunkiem i podstawą, dzięki której jesteś obecny online i bez której nie istniałbyś nawet dla Google. Więc jeśli masz już stronę internetową, to przynajmniej Google wie, że jesteś gdzieś w sieci WWW.

Czym jest SEO?

Określenie “SEO” pochodzi angielskiego i skrótu od Search Engine Optimization istnieją tzw. czynniki OnPage i OffPage, które w znaczący sposób decydują o pozycjonowaniu w wynikach wyszukiwania w Google. OnPage wpływa na samą witrynę, a OffPage dzieje się poza rzeczywistą witryną.

<Sprawdź referencje od zadowolonych klientów> (guzik CTA do referencji)

Pozycjonowanie stron internetowych – czynniki na stronie

1. Treści wysokiej jakości

Samo rozpowszechnianie słów kluczowych w obecności online już nie wystarczy. Słowa kluczowe są oczywiście niezbędne, ale o wiele ważniejsza jest bardzo dobra, wysokiej jakości treść, która stanowi wartość dodaną dla odwiedzającego Twoją witrynę. Niezależnie od tego, czy jest on online, czy offline, ludzie szukają treści, które są dla nich interesujące, interesujące lub przydatne. Google nagradza takie treści zwiększoną widocznością, dzięki czemu zapewnia zasięg danej stronie, ale bądź ostrożny! Twoje treści powinny być również unikalne, tj. nieużywane już nigdzie indziej w Internecie, ponieważ Google nie lubi takich duplikatów treści.

2. Właściwe użycie słów kluczowych 

Nie jest to oczywiście możliwe bez słów kluczowych, ponieważ Google musi mieć również możliwość odfiltrowania, o czym jest strona internetowa. Słowa kluczowe to wyszukiwane hasła i hasła, dla których Google otrzymuje zapytania od użytkowników. Google regularnie „czyta” strony, a następnie może ocenić, jak trafne są wyszukiwane hasła. Losowy ciąg słów kluczowych z jednej strony nie wskazuje na wysoką jakość treści, a z drugiej strony Google nie ma kontekstu tematycznego. Algorytm wyszukiwania może to również rozpoznać i wziąć pod uwagę. Istotną rolę odgrywa również gęstość i częstotliwość słów kluczowych. Użycie w nagłówkach i podtytułach sygnalizuje trafność.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, czy Twoja strategia słów kluczowych jest skuteczna.

3. Przejrzysty tekst i struktura nagłówków 

Przejrzysta struktura nagłówków i tekstów ułatwia Google czytanie strony internetowej. Nagłówki h1 powinny być zawsze głównym nagłówkiem strony lub podstrony i w miarę możliwości nie pojawiać się więcej niż jeden raz. H2 i h3 oraz wszystkie głębsze podtytuły powinny zatem pasować do tej struktury. Podział tekstów za pomocą podtytułów ułatwia także czytelnikowi ich przeczytanie, a także rozluźnia wygląd tekstu.

4. Istotne metadane

Każda strona Twojej witryny ma tytuł i meta opis. Tytuł strony informuje użytkownika, który wpisuje zapytanie w Google, w pierwszym wierszu wyniku wyszukiwania, o czym jest dana witryna. Dlatego należy wypełnić tytuł strony krótkim, zwięzłym opisem zawierającym słowa kluczowe istotne dla strony. Równie ważny jest opis meta każdej strony. To jest tekst wyjaśniający, który Google wyświetla w wynikach wyszukiwania. Opis ten powinien przemawiać do potencjalnych odwiedzających witrynę i nie powinien zawierać więcej niż 160 znaków. Tutaj powinno wystarczyć jedno lub dwa ostre zdania.

5. Informacje multimedialne 

Treści multimedialne, takie jak obrazy lub filmy, można również bardziej szczegółowo opisać za pomocą alternatywnych tytułów multimedialnych. Google odczytuje również te tytuły, dzięki czemu mogą one również pomóc Google w lepszym określeniu trafności Twojej strony głównej.

6. Linkowanie wewnętrzne

Google ocenia również strukturę Twojej witryny. Dlatego ważne jest również linkowanie wewnętrzne. Najważniejsze podstrony powinny być zawsze połączone w sposób najbardziej widoczny i często wewnętrznie. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś wybrać dobry środek między zrozumiałymi wskazówkami dla użytkownika a dobrą czytelnością dla Google. Dobrą maksymą jest „krótkie odległości dla użytkownika i dla Google”. Jeśli czytelnik musi długo przeklikiwać stronę, szybko jest niezadowolony i szybko ją opuszcza.

Pozycjonowanie stron internetowych – czynniki poza stroną

1. Linki zwrotne

Najsilniejszym, ale również najważniejszym sposobem optymalizacji poza własną witryną są linki zwrotne, linki z innych witryn do Twojej własnej. W przeszłości stosowano bardzo dobre praktyki kupowania linków. Jednak Google jest teraz w stanie rozpoznać zakupione linki i karze go gorszym pozycjonowaniem w wynikach wyszukiwania. W związku z tym istnieje zapotrzebowanie na prawdziwe linki zwrotne, czyli rekomendacje internetowe. Dobre treści, które inni uważają za istotne i warte linkowania, są kluczem do sukcesu. Wymiana linków na linki powinna odbywać się tylko z umiarem, ponieważ – prawda – Google również na to czuwa.

Wartościowy linkbuilding jest na wagę złota – zleć nam skuteczne linkowanie.

2. Działania w mediach społecznościowych 

Sygnały społecznościowe również wpływają na pozycjonowanie wyników wyszukiwania. Szczególnie istotne są tutaj sygnały ustawiane przez użytkowników za pomocą przycisków „Udostępnij”, „Prześlij dalej” lub „Lubię to” dla tego, co uważają za ekscytującą treść.

3. Autorytet strony

Rosnący autorytet strony oznacza wysoki poziom kompetencji i legitymizacji serwisu. Zwiększa to, im bardziej trafne i poważne są strony internetowe z linkami do Twojej witryny. Na przykład, link jest wysoko oceniany przez oficjalne organy, takie jak władze, stowarzyszenia itp., albo linki odwołujące się do Wikipedii są również silnym sygnałem.

Wszystkie te punkty dają krótki przegląd najważniejszych czynników SEO dla Twojej witryny. Powinieneś przeanalizować te i inne czynniki i odpowiednio je przetworzyć.