Reklama na YouTube – branding, tani ruch i maksymalny zasięg do grupy docelowej

Chcesz wykorzystać największą platformę wideo na świecie do realizacji swoich celów marketingowych? Dzięki niskim kosztom, niewiarygodnemu zasięgowi, kampaniom wideo i precyzyjnemu targetowaniu, reklama YouTube jest najlepszym narzędziem brandingowym. Dzięki dobremu brandingowi i dużemu zasięgowi poprawiasz również skuteczność wszystkich innych instrumentów marketingowych: w ten sposób zwiększasz swoją świadomość w zasięgu i wyróżniasz się na tle konkurencji atrakcyjną marką. Dlatego korzystaj z reklam na YouTube, aby systematycznie budować swoją markę!

Reklama na YouTube to prosta droga do zwiększenia świadomości marki!

Czym są reklamy w YouTube?

Reklamy w YouTube obejmują reklamy wideo, graficzne i tekstowe, które są umieszczane przed w trakcie, po i w pobliżu filmów w YouTube.

Platforma wideo powstała w 2005 roku i rok później została przejęta przez Google. Filmy wideo można oglądać, publikować, oceniać i komentować w serwisie YouTube.

Dziś YouTube ma 1,9 miliarda użytkowników na całym świecie i jest drugą co do wielkości siecią społecznościową na świecie po Facebooku. W Szwajcarii YouTube ma największy zasięg spośród wszystkich sieci społecznościowych z 5,5 milionami aktywnych użytkowników.

Ponieważ YouTube należy do Google, reklama YouTube jest zintegrowana jako rozszerzona funkcja w Google Ads. Alternatywnie możesz również umieścić reklamy YouTube za pośrednictwem Google Marketing Platform (GMP). 

Napisz do nas i otrzymaj ofertę na reklamę YouTube.

Bieżąca optymalizacja Twojej kampanii reklamowej YouTube

Aby jak najskuteczniej osiągnąć uzgodnione cele, niezbędna jest ciągła optymalizacja kampanii reklamowych YouTube. Co do zasady zarządzamy również kontami, których sami nie założyliśmy. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że w większości przypadków warto zrewidować lub wznowić kampanie reklamowe: Po prostu podchodzisz do czegoś inaczej, jeśli robiłeś to już kilkanaście razy. Na życzenie z przyjemnością przyjrzymy się Twoim kampaniom reklamowym w YouTube bez zobowiązań i udzielimy Ci rekomendacji.

Dlaczego warto korzystać z reklam w YouTube?

Żadna inna sieć społecznościowa nie sprawi, że reputacja i rozpoznawalność firmy wzrośnie tak skutecznie i wygodnie, jak w przypadku YouTube. W tej chwili format wideo nadal działa jak bariera wejścia na rynek, ponieważ firmy zakładają, że jego produkcja jest znacznie bardziej skomplikowana. Ma to tę zaletę, że konkurencja reklamowa i koszty reklamy (tzw. wydatki na reklamę) są wciąż stosunkowo niskie.

Jednak klip reklamowy nie niekoniecznie muszą być skomplikowane. Chętnie doradzimy i pomożemy go wdrożyć. Zacznij więc działać już teraz i w pełni wykorzystaj potencjał dzięki reklamom w sieci YouTube i YouTube dla firm.

Cele kampanii YouTube

Nigdy nie prowadź kampanii reklamowej bez określonego celu. Wszystkie inne parametry kampanii, takie jak grupa docelowa czy projekt reklamy, zależą od ustawionego celu. Poniżej znajduje się lista możliwych celów kampanii:

  • Wzrost sprzedaży
  • Wzrost świadomości i zasięgu marki
  • Generowanie leadów
  • Dostęp do serwisu (ruch)
  • Rosnąca chęć zakupu produktów i marek
  • Zwiększona interakcja z aplikacją 

Skontaktuj się teraz i zacznij reklamować się na YouTube!